Türkiye Cumhuriyeti

Luanda Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Luanda Büyükelçiliğinin internet sitesine hoş geldiniz.

Türkiye’nin Angola nezdindeki Büyükelçisi olarak 15 Ekim 2013 tarihinde görevime başlamış bulunuyorum.

Ülkemizin izlediği çok boyutlu dış politika çerçevesinde, Luanda Büyükelçiliğimiz 3 Nisan 2010 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Afrika’nın en hızlı gelişen ülkelerinden biri olan Angola ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her veçhesine ivme kazandırılması temel hedefimizdir.

Ülkelerimiz arasında mevcut coğrafi mesafeye rağmen, bir çok alanda önemli ticaret ve işbirliği imkanları bulunduğuna inanıyorum. Büyükelçilik olarak, iki ülke arasında ekonomi, ticaret, turizm, eğitim ve kültürel alanlar da dahil olmak üzere, her alanda mevcut işbirliğinin daha da geliştirilerek ilerletilmesi yönünde çaba göstermekteyiz.

Web sitemizde, Türkiye’nin dış politikası hakkındaki son gelişmeleri ve ülkemiz hakkındaki diğer bilgileri de bulabilirsiniz. Diğer taraftan “e-konsolosluk” sayfasından vatandaşlarımız için gerekli tüm konsolosluk işlemleri hakkında bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Büyükelçiliğimiz, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Angola’da yaşayan vatandaşlarımızla dayanışma içinde olmaya ve vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edecektir.

İnternet sayfamıza ilişkin her türlü düşünce ve önerilerizi dinlemekten büyük memnuniyet duyacağız.

Hepinize en içten selamlarımı sunuyorum.

 

A. İhsan Kızıltan

     Büyükelçi